وبلاگ

کفپوش پلی یورتان

اگرچه به طور معمول اپوکسی یکی از محبوب ترین روکش های کف برای اماکن تجاری و صنعتی است ، اما روکش کف یورتان (کفپوش پلی یورتان) هنوز هم از نظر بسیاری به عنوان مطمئن ترین و اقتصادی ترین انتخاب در هنگام تکمیل کف با کیفیت بالا در نظر گرفته می شود.

از آنجا که پایان کف اورتان قادر به مقاومت در برابر خراش ، ضربه و سایش است ، هنوز هم وقتی در نظر دارید از روکش کف برای استفاده در سازمان خود استفاده کنید ، یک انتخاب با ارزش است.

تفاوت بین کفپوش پلی یورتان و یورتان چیست؟

پلی یورتان ها پلیمرهایی هستند که به صورت ارگانیک به یک گروه ترکیب شیمیایی به نام کاربامات ها متصل می شوند. پلی یورتان ها می توانند با تعداد زیادی از این گروه های کاربامات ، پلیمریزاسیون شوند و سطوح مختلفی از محافظت شیمیایی ، رطوبت و باکتری ها را فراهم می کنند.

اصطلاح " اورتان " هنگام صحبت در مورد ساخت و نصب محصولات پوششی کف ، به طور متناوب با اصطلاح "کفپوش پلی یورتان" به کار می رود. هر دو اصطلاح به یک ترکیب کارابامیک پلیمریزاسیون اشاره دارد که پوشش کف انعطاف پذیر و غیر سمی تولید می کند.

روکش پلی اورتان یا پوشش کف اورتان چیست؟

روکش پلی اورتان (یا روکش کف اورتان) ، یک پوشش کف انعطاف پذیر و بسیار مقاوم در برابر سایش است که به دلیل درخشش و طول عمر آن مشهور است. در سال 1937 توسط I.G. فارابین ، از این مواد برای ایجاد لاستیک لثه ، کف صلب و الاستومرها استفاده می شد. آن ها همچنین در هواپیماهای جنگ جهانی دوم در مقیاس محدود مورد استفاده قرار گرفتند.

در حال حاضر ، کف اورتان یکی از قدیمی ترین محصولات مورد استفاده در ساختمان و برنامه ریزی معماری است. از آنجا که کف های اورتان بسیار انعطاف پذیر هستند ، امکان استفاده زیاد از ترافیک پا و استفاده از ماشین آلات بزرگ را فراهم می کنند. علاوه بر این ، کف های اورتان به دلیل ماهیت انعطاف پذیر ، مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند و حتی اگر در تماس با ساینده هایی مانند شیشه ، شن و ماسه یا بتن باشند ، براق و جدید به نظر می رسند.

مشکلات متداول با کفپوش پلی اورتان کف یا اتمام کف اورتان چیست؟

حتی اگر دلایل بسیاری وجود دارد که هنوز هم کفپوش اورتان هنوز یک انتخاب محبوب است ، اشکالات مختلفی وجود دارد. از آنجا که چنین یک ترکیب ضخیم است ، برای جلوگیری از ضخامت و یکدست شدن یکنواخت ، باید در لایه های بسیار نازک اعمال شود. علاوه بر این ، از آنجا که یک کفپوش پلی اورتان باید در چنین لایه ای نازک استفاده شود ، نواقص موجود در بستر زیرین و همچنین یک سیستم ملات اپوکسی را پوشش نمی دهد. در این حالت ، بهتر است ابتدا یک لایه آغازگر اپوکسی نصب شود ، که یک پوشش پلی اورتان در بالای آن قرار دارد.

چه مواردی برای پوشش های پلی اورتان یا روکش های اورتان استفاده می شود؟

از آنجا که روکش های اورتان بسیار انعطاف پذیر و مقاوم در برابر خراش هستند ، برای انبارها و مجتمع های صنعتی که ماشین های بزرگ در آن قرار می گیرند ، گزینه های عالی هستند. علاوه بر این ، روکش های پلی اورتان بر روی پنجه های حیوانات نرم است ، بنابراین گزینه های خوبی برای آزمایشگاه های دامپزشکی و امکانات آزمایشگاه حیوانات هستند. سرانجام ، از آنجا که روکش های اورتان بسیار بادوام و براق هستند ، می توانند کف سالن های نمایش عالی و حتی آشیانه های هواپیما را بسازند.

در ارتباط باشید

آخرین پستها