وبلاگ

عایق منفی

آب و رطوبت به طور پیوسته باعث کاهش ارزش یک زیرزمین به عنوان فضای زندگی یا محل ذخیره می شوند. هنگامی که رطوبت وارد یک زیرزمین می شود ، شرایط برای تشکیل قالب مطلوب می شود.

و پس از تشکیل قالب ، به طور مداوم اسپور تولید می کند و آن ها را در هوای اطراف آزاد می کند و به آنها اجازه می دهد تا در بقیه ساختمان گسترش یابند که این نه تنها باعث ایجاد بوی شفاف می شود بلکه باعث کاهش کیفیت زندگی و حتی ایجاد اختلالات سلامتی نیز می شود. با استفاده از عایق منفی ، می توان جذب آب به دیوار ها را کاهش داد.

علت آب یا رطوبت در زیرزمین ها معمولاً آب زیرزمینی یا رطوبت زمین است که از طریق آسیب کف یا دیواره های زیرزمین به دیوار نفوذ می کند. چنین نقایص اغلب در ساختمان های قدیمی مشاهده می شود ، اما ساختمان های جدید نیز می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

ساخت و ساز معمولاً در ماه های خشک تابستان انجام می شود ، بنابراین طراحان ، صاحبان و صنعتگران گاهی از تغییرات فصلی غفلت می کنند و از عایق منفی استفاده نمی کنند و در پاییز و زمستان یک زیرزمین را در معرض آب قرار می دهند. در نتیجه ضد آب بودن سازه های جدید غالبا مورد غفلت قرار می گیرد و محافظت دائمی نمی کند.

نشت های فعال متوقف شده: سطح باید از آب در جریان نباشد به طوری که قبل از تنظیم مقدار کافی مواد ضد آب که استفاده می شود شسته نشود. وصل کردن نشت های فعال معمولاً به عنوان یک تعمیر مستقل کافی نیست ، زیرا با گذشت زمان آب تحت فشار ممکن است مسیرهای دیگری را از طریق دیوار یا کف پیدا کند. خمپاره های پلاگین و سیستم های تخصصی بسیار سریع تنظیم شده در این کار مناسب هستند. ترک های دیواره های بتونی ریخته شده از طریق تزریق با رزین و تزریق پلی اورتان مناسب بسته می شوند.کفپوش اپوکسی کم فشار اغلب پس از متوقف شدن آب تزریق می شود تا استحکام ساختاری اضافه شود.

تقویت کف / دیوار توسط عایق منفی : برای کاهش تنش در لایه ضد آب ناشی از حرکات جزئی دیوار و کف در برابر یکدیگر ، فیله ها در محل اتصال دیوار / کف نصب می شوند. تعمیر ملات ها ، که اغلب در حال گسترش و یا تقویت الیاف هستند ، انتخاب خوبی هستند.

کاربرد ضد آب: انواع مختلفی از مواد مورد استفاده قرار می گیرد ، اما محصول انتخاب شده باید در برابر فشار نفوذ آب از طریق بستر مقاومت کند. بنابراین ، فقط دوغاب های مخصوص ضد آب بودن برای این کار مناسب هستند.

نصب و راه اندازی دوره حفاظت: لایه ضد آب در برابر صدمه مکانیکی و در برابر تشکیل میعانات روی سطح آن محافظت می شود. گچ های ترمیم کننده برای این منظور ایده آل هستند.

در صورت برخورداری از دقت و مراقبت ، محافظت از ساختمان ها در برابر فشار منفی كاری دشوار است اما قابل انجام. معمولاً عایق کاری در قسمت مثبت فشار آب انجام می شود اما در بعضی مواقع شرایطی بوجود می آید که دسترسی به طرف مثبت برای انجام عایق بندی مناسب وجود ندارد. در اینجا می خواهیم بگوییم که ضد آب بودن منفی اگر به صورت حرفه ای با مواد شیمیایی یا محصولات با کیفیت انجام شود می تواند بسیار موفق باشد. در عوض ، ضد آب بودن مثبت (در صورت امکان) همیشه از طرف منفی توصیه می شود زیرا استفاده از آن با نرخ های موفقیت بالاتر بسیار آسان است

تفاوت بین فشار آب مثبت و منفی

اگر فشار آب از قسمت بالایی یا داخلی بتن (فشار در استخر ، مخازن آب و غیره) باشد ، فشار مثبت آب است. از طرف دیگر ، اگر فشار آب از سطح بیرونی یا از زیر بتن (فشار ناشی از آب زیرزمینی در زیرزمین) باشد ، فشار آب جانبی منفی محسوب می شود. در صورت دسترسی سطح خارجی دیواره های نگهدارنده ، ضد آب بودن مثبت در حمام ، تراس ، استخر ، باغ تراس ، مخازن آب و زیرزمین انجام می شود. اگر نشت آب یا رطوبت ناشی از آب زیرزمینی یا به دلیل نشت از حمام همسایه است و ما نمی توانیم به طرف دیگری دسترسی داشته باشیم ، لازم است که عایق کاری را از طرف منفی درمان کنیم.

در ارتباط باشید

آخرین پستها