وبلاگ

رنگ اکریلیک بافت دار

انتخاب نوع رنگ همانند بقیه مصالح ساختمانی بسیار مهم است. رنگ اکریلیک بافت دار معمولا بر پایه ی آب است و برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها از آن استفاده می شود.این رنگ ها از ترکیب آکریلیک و سیلیکون ساخته می شوند.

انواع رنگ

رنگ روغنی

رنگ حلال آب

رنگ مصالح ساختمانی

رنگ بافت دار

پرایمر

تثبیت کننده/براق کننده رنگ

مزایای رنگ اکریلیک بافت دار 

قابل شستشو

به دلیل اینکه بر پایه ی آب است غیر قابل اشتعال است

مقاوم در برابر شرایط اقلیمی مختلف از جمله رطوبت

بدون بو و حساسیت

رفع عیوب سطحی به دلیل پوشش دهی بالا

خشک شدن سریع

روش اجرا

سطح باید عاری از هرگونه گرد و خاک و کاملا خشک و صاف باشد .روی سطح نباید هیچگونه حفره رنگ قدیمی و چربی باشد. به این نکته باید توجه کنید که قبل از شروع کار درب ها و پنجره هارا بپوشانید.

دمای محیط برای اجرای رنگ اکریلیک بافت دار مهم است.دمای محیط باید بالای 10 سانتی گراد باشد، دمای سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم و بهتر است که رطوبت محیط کمتر از 80 درصد باشد.

برای ایجاد بافت بر روی سطح باید از غلتک استفاده کرد

این رنگ  از دوام خوبی برخوردار است اما برای تعیین براقیت و بیشتر شدن دوام آن می توان بر روی آن یک دست لاک شاینی و یا پرایمر اجرا کرد.

تا 24 ساعت بعد از اجرا بهتر است صبر کنبم تا رنگ کاملا خشک شود ولی اگر نیاز به دو لایه رنگ داشته باسید با فاصله زمانی بین 4 تا 6 ساعت می توانید لایه دوم را اجرا کنید. همچنین باید به این نکته توجه کنید که باید رقیق تر باشد.

شرایط نگهداری

این مواد نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرد همچنین محیطی که در آن است باید خنک ، خشک و دارای تهویه ی مناسب باشد.رنگ بافت دار اکریلیک نباید یخ بزند. بهترین زمان نگهداری با رعایت تمامی شرایط 24 ماه پس از تولید است.

در ارتباط باشید

آخرین پستها